ktm soak city historical black coupons for trusted tours and attractions 123 ink coupon code pollo tropical coupon coupons household items does sams club offer travel deals cheap sony coupons olive recent land deals in mumbai architectural best deals on new cars lease perk auto wonderworks orlando deals carolina boot coupon code coupons for natural history museum utah redhat discount coupon coupon for post office stamps harbor freight 20 off coupon december 2019 valentines day hotel deals manchester mercedes c class coupe personal lease deals projectors deals black friday to haas coupon degree deodorant coupons 2019 coupon policy walmart ads by buzz deals remove grocery coupons marysville wa nearly new vauxhall deals sugar factory coupons las vegas the rifle scope store coupon code come vedere iphone 8 Plus originale tarot gratuit travail oui non
خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

سازه های چوبی

برای ساخت و سازهای چوبی باید جنگل ها را از بین برد و درخت ها را برید ولی یک راه برای این مشکل وجود دارد،این که به ازای بریدن هر درخت یک درخت بکاریم. در واقع می توان با ساخت جنگل های دست ساز از آلودگی کارخانه های تولید فولاد و بتن نیز جلوگیری کرد،و چوب و الیاف طبیعی را جایگزین مواد مصنوعی و شیمیایی کرد.

با استفاده از مواد شیمیایی، مواد پلیمری مانند PEG که به عنوان قشری روی چوب را می گیرد و زدن لاک و الک می توان مقاومت چوب در برابر عوامل مخرب زای محیطی را بالا برد.امروزه تخته های چوبی در سراسر دنیا تولید می شوند و چوب های بسیار با دوامی در دسترس است. با تنوع رنگی که در لایه لایه های آن وجود دارد جلوه ای بی نظیر در سطوح به کار رفته بوجود می آورد.با توجه به خصوصیات چوب و طبیعی بودن آن همیشه سعی بر این بوده تا از این ماده در فضاهای داخلیاستفاده شود علی الخصوصدر آشپزخانه.چوب در آشپزخانه از گذشته تا به امروز جایگاه ویژه ای داشته و در شکلها و رنگهای مختلف چون سطحی صاف بر روی جداره ها، نماها، کف پوش و یا کابینت ها و درهای آن و یا به عنوان سطح پیشخان کاربرد داشته باشد که با خود قطعه ای از طبیعت را وارد آشپزخانه می کند و گرمای خاصی به محیط آشپزخانه می بخشد.این سطوح چوبی را براحتی می توان با دیگر متریالها ترکیب کرد و تنوع در طرح و رنگ آشپزخانه به وجود آورد.پیشخان چوبی می تواند تیره و مجلل باشد ( با چوب بلوط نقش دار )، می تواند گرم و عسلی رنگ شود ( با کمک چوب ساج و آج باز سازی شده )، می تواند روشن و جذاب باشد ( با کمک چوب های راش و نارون و صنوبر).پیشخانهای چوبی باید درزگیری شوند تا رطوبت به آنها آسیبی نرساند و یا آنکه هر سال با لاک الکل پولیش بخورد و یا هر دو سه ماه یک بار روغن کاری شود.چوب روغن زده، از چوب جلا خورده در گرما مقاوم تر است و هرچه از عمر آن بگذرد مقاوم تر می شود. چوب به کار رفته در حالت های مختلف و متنوعی به صورت درهای تمام چوب، درهای نئوپان با روکش های چوبی، صفحات تمام چوب یا به صورت قطعات به هم پیوسته بکار می رود.

سبک بودن برای حمل و نقل نیاز به ماشین آلات سنگین نیست و اجرای آسان دارد. آلودگی صوتی کمتری ایجاد می کند و خود چوب عایق صوتی می باشد. تنوع چوب به ابتکار افراد کمک می کند، ماده ای طبیعی است و همچنین هر چه کهنه تر شود مرغوب تر می شود. برای صاف کردن لبه های تیز و پرداخت های براق فولاد ضد زنگ و شیشه نیز استفاده می شود. همچنین به آشپزخانه سفید و بی روح گرما و صمیمیت می دهد. نگه داری آن آسان است. در مواقع نیاز روی آن را با روغن جلا یا لاک الکل پوشانید و باید از پاک کننده های زبر و خشن خود داری کرد. عایق حرارتی و برودتی است. مقاومت مکانیکی نسبتا خوب و خاصیت ارتجاعی واقع در ضربه دارد. قابلیت پرداخت سطحی، رنگ پذیری، کنده کاری و برش بالایی دارد. امکان تصحیح خواص مواد ضد حریق، ضد رطوبت و ضد قارچ می باشد. عدم آلودگی محیط و یا برگشت مجدد به محیط طبیعت از خصوصیات بارز چوب می باشد. .

بیشتر چوب ها در خانه هایی با سیستم گرمایشی مرکزی تا حدودی تاب بر می دارند و یا تغییر ابعاد می دهند ولی چوب های سخت تر تا حدی مقاومت بیشتری دارند. مرز چوبها و اتصالات روی پیشخان اگر خوب درزگیری نشود از هم می پاشد. چوب خیلی راحت می سوزد و لک بر می دارد و نیز به راحتی خراشیده می شود. اما از مهمترین معایبی که این سطوح دارند پایداری کم در برابر نفوذ آب و رطوبت است که باید بطور دائم آنها را را با مواد پایدار کننده پوشاند تا مقاومت آنها را در برابر آب بالا برد. چین خوردگی و کج و معوج شدن چوب. سنگینی چوب نسبت به مواد مصنوعی و مواد پلیمری. مقاومت پایین در برابر حمله موجودات زنده (جوندگان، حشرات) عدم امکان استفاده مجدد به شکل اولیه. شکست و گسیختگی. عدم همگنی. ضعف اتصال.